Instytucje

Klasztor Dominikanów,
Klub Samopomocy „W Sercu Miasta”
ul. Złota 9, 20-112 Lublin
(wejście od ul. Dominikańskiej),

Kierownik Klubu: Dorota Szypulska

e-mail: [email protected]
tel. +48-792 842 504 (czynny w godzinach otwarcia Klubu)

Fundacja ”Restaurare Basilicam”
ul. Złota 9
20-112 Lublin
tel. 81 532-89-80
Prezes: Krzysztof Modras OP
Administracja: Dorota Szypulska
e-mail: [email protected]

Fundacja Ponad Granicami im. Świętego Jacka Odrowąża
ul. Złota 9
20-112 Lublin
tel. 081-532-89-80
Prezes: Tomasz Dostatni OP

Szkoła mieszcząca się niedaleko Bazyliki Św. Stanisława, na ulicy Kowalskiej 4, podziela wartości duchowe wypływające z dominikańskiego charyzmatu.

Klasztor Dominikanów w Lublinie wraz z partnerami:
– Gmina Lublin
– Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: „Klasztor w sercu miasta – Klub Samopomocy przy Klasztorze OO. Dominikanów w Lublinie”.

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, ul. Grodzkia 11, z Klasztorem oo. Dominikanów organizuje Konkurs Plastyczny, Fotograficzny i Literacki dla uczniów szkół lubelskich pt. „Klasztor w sercu miasta”.

Lubelska Droga św Jakuba przebiega z Lublina do Sandomierza. Szlak prowadzący od Lublina jest też nieoficjalnie nazywany „Dominikańskim” bo łączy dominikańskie kościoły i klasztory w Lublinie, Sandomierzu, Tarnobrzegu, Klimontowie i Krakowie.

„Szlak Jagielloński” odegrał niezastąpioną rolę w procesie integracji Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Pełnił funkcję europejskiej drogi kulturowej, umożliwiając wymianę pomiędzy Zachodem (cywilizacją łacińską) a Wschodem (cywilizacją bizantyńską).