Duszpasterstwo Akademickie

O Duszpasterstwie

W Duszpasterstwie Akademickim można znaleźć bogactwo ciekawych świata ludzi. Są wśród nas studenci wielu różnych kierunków takich jak prawo, medycyna, weterynaria, psychologia, pedagogika, budownictwo, informatyka i wiele wiele innych.

To środowisko pełne inspiracji, pięknych pasji i przestrzeń na to by odkrywać siebie. To co nas łączy to przede wszystkim wspólna wiara, chęć jej poznawania i zgłębianie tajemnicy charyzmatu dominikańskiego. Chcemy także odkrywać otaczający nas świat i kim jesteśmy.

 

Choć nie brak nam spontaniczności i lubimy czasem wyruszyć na leśną wyprawę z ogniskiem albo razem pomuzykować, to posługujemy się ramowym planem tygodnia. Zapraszamy na spotkania o wierze i Kościele, o człowieku i innych aspektach życia w społeczeństwie. Spotkania prowadzą nie tylko nasi duszpasterze, czasem zapraszamy ciekawych gości.

Można także dołączyć do naszej scholi, która śpiewa co niedzielę na mszy o 18. W czwartki spotykamy się na mszy dla studentów z duszpasterstwa, a po niej jemy wspólnie przygotowaną kolację. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, integracje, wieczory z planszówkami.

Jeśli jesteś studentem z Lublina – serdecznie zapraszamy.

Duszpasterze

Gaweł Włodarczyk OP
Radosław Więcławek OP

Odpowiedzialni

Magdalena Ptasznik
Adrianna Szymczyk
Olaf Pachciński
Tomasz Tęsny
Wojciech Krzywicki

Kontakt

E-mail: [email protected]
Facebook: DA Lublin
Instagram: DA.OP.LUBLIN