Serdecznie zapraszamy na drugą edycję niezwykłego projektu Rekonstrukcji tradycyjnych pieśni religijnych, który współorganizujemy razem z Fundacja Muzyka Kresów.
Szczegóły na plakacie.
Bio prowadzącego zajęcia:
Jan Bernad – artysta muzyk, kompozytor, badacz kultury tradycyjnej.
- W latach 1974-76 pracował przy realizacji projektów parateatralnych w Teatrze Laboratorium J. Grotowskiego.
- W 1977 znalazł się w pierwszym składzie Teatru Gardzienice gdzie pracował do 1983 r jako muzyk i aktor.
- W 1991 zainicjował powołanie w Lublinie Fundacji „Muzyka Kresów”, w ramach której organizował festiwale muzyki tradycyjnej, koncerty, konferencje naukowe, warsztaty muzyczne i badania terenowe.
- Od 1998 r. w ramach Fundacji prowadzi Międzynarodową Letnią Szkole Muzyki Tradycyjnej.
- Pomysłodawca powołanego w 1999 Festiwalu „Najstarsze Pieśni Europy”.
Od 1999 r. prowadzi z Moniką Mamińską Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, który w 2006 |wziął udział w 49 edycji Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień występując w kompozycjach łączących muzykę tradycyjną z muzyką współczesną. - W 2008 r. zainicjował powołanie w Lublinie Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, w którym do 2019 r. pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego.
- Współpracował m.in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Starym w Krakowie i Teatrem Nowym w Łodzi pisząc muzykę do spektakli teatralnych i prowadząc zajęcia emisji głosu. Autor dwóch spektakli muzycznych „Pieśni polskie” (2005) i „Trzy dźwięki” (2008).
- W 2011 r. Minister KiDN przyznał Janowi Bernadowi brązowy Medal Gloria Artis – Zasłużony Kulturze za osiągnięcia na rzecz upowszechniania muzyki tradycyjnej oraz budowanie związków pomiędzy muzyką tradycyjną a współczesną.
- W 2012 Prezydent RP odznaczył Jana Bernada Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
10 listopada 2024, 14:15