1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17:30.
2. Jutro w poniedziałek 9 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej świątyni – w naszej bazylice odpust.
3. We wtorek 10. maja podczas mszy św. o godz. 18:00 za wstawiennictwem św. Dominika, patrona rodziców czekających na dzieci, będziemy się modlić o dar potomstwa i szczęśliwy poród. Zapraszamy pary bezdzietne i starające się o dar poczęcia oraz rodziców oczekujących narodzin dziecka.
4. W środę 11. maja podczas mszy św. o godz. 18:00 ks. bp Mieczysław Cisło udzieli sakramentu Bierzmowania w naszej Bazylice.
5. Zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu Konferencje na Złotej. Pierwszy, pt. „Bliski Wschód wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę”, wygłosi prof. dr hab. Maciej Munnich z Instytutu Historii KUL dzisiaj o godz. 17:00 w Auli klasztornej. Następny, pt. „Historia świętowania Wielkanocy”, zaprezentuje prof. dr hab. Henryk Wąsowicz z Katedry Nauk Pomocniczych Historii KUL w przyszłą niedzielę 15. maja również o godz. 17:00.
6. Ośrodek Rozdroża zaprasza na 14. Edycję Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, który będzie miał miejsce w Lublinie od środy 11. maja do niedzieli 15. maja. Wiele wydarzeń odbędzie się w naszej Bazylice oraz na klasztornym wirydarzu. Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie internetowej.
7. Studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedają dziś przed Bazyliką książki dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”. Polecamy z 10% rabatem książki: „Cały twój. Inspiracją do modlitwy różańcowej” i „Słyszysz szum wiatru” o tym, jak zobaczyć działanie Ducha Świętego, wsłuchać się w Jego głos i odnaleźć raj na ziemi. Polecamy także majowy numer miesięcznika „W drodze”, między innymi o tym, jak sobie radzić z poczuciem winy, gdy gryzie nas sumienie. Zapraszamy też na lemoniadę i ciasto wiosenne.
8. Dzisiaj również odbywa się coroczna zbiórka do puszek na rzecz KUL, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół KUL. Zebrane fundusze są przeznaczone na stypendia, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz pielgrzymki. Za ofiarodawców codziennie jest odprawiana msza św. w Kościele Akademickim KUL.