1. Informujemy, że każdego dnia transmitujemy mszę świętą na naszym kanale YouTube: w niedziele o godz. 12:00, a w dni powszednie o 18:00. Link do transmisji, formularz do zamawiania intencji mszalnych oraz do wirtualnej tacy jest dostępny na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Czerwiec i lipiec to tradycyjnie w naszym Zakonie czas nowych asygnat. Jak już informowaliśmy, w tym roku naszą wspólnotę opuścił o. Grzegorz Dąbkowicz, który udał się do Sandomierza. Do naszej wspólnoty dołączył o. Mateusz Łuksza, który przez ostatnie lata przebywał w klasztorze w Warszawie. Przyjął święcenia kapłańskie w 2010 r. Przybywa do Lublina, by pracować m.in. jako terapeuta w naszym Klubie Samopomocy. Polecamy br. Mateusza waszej modlitwie.

3. Studenci z duszpasterstwa akademickiego sprzedają dziś przed bazyliką książki dominikańskiego wydawnictwa W Drodze oraz wydawnictwa Więź. Z książek szczególnie polecamy: “Osioł w raju” o. Adama Szustaka, książkę “Apokalipsa czytana dzisiaj”, która wyjaśnia zawiłości Apokalipsy wg. św. Jana oraz książkę “Wieloryb nie może latać – o sztuce stawania się sobą”. Polecamy również lipcowy numer miesięcznika „W Drodze”, który porusza między innymi temat przygotowania się do starości. Oprócz książek studenci oferują również kawę na wynos. Część dochodu ze sprzedaży książek i miesięcznika przeznaczona jest na działalność naszego duszpasterstwa akademickiego.

4. Jutro, 5. lipca, pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych.

5. Wznawiamy cykl konferencji niedzielnych, przerwany z powodu epidemii. Pierwszy wykład, pt. „Czy Julia z «Kroniki» Mistrza Wincentego mogła być Rychezą Lotaryńską? O znaczeniu przekazu Wincentego Kadłubka dla rozważań o początkach Lublina”, wygłosi prof. Jacek Chachaj, kierownik Katedry Historii i Historiografii Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej z Instytutu Historii KUL. Wykład odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 lipca o godz. 16:30 w klasztornej Auli.