1. Jutro 7 września pierwszy poniedziałek miesiąca – o godz. 18:00 msza święta tzw. „Roczna” w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych. Pół godziny wcześniej – różaniec za zmarłych.

2. We wtorek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Radosław Węcławek, brat z naszej wspólnoty. W intencji solenizanta będziemy się modlić na mszy o godz. 18:00.

3. Zapraszamy na otwarte seminarium doktoranckie z prof. Jarosławem Dumanowskim, organizowane w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku. Spotkanie odbędzie się w piątek 11 września, o godz. 17:00 w Sali Unii Lubelskiej w krużgankach naszego klasztoru. O godz. 19:00 w Bazylice, z okazji 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, zagra na tradycyjnych organach oraz instrumentach elektronicznych Józef Skrzek, multiinstrumentalista i kompozytor, przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach komponujący głównie muzykę sakralną.

4. Zbliża się uroczystość Podwyższenia Krzyża – główny odpust w naszej Bazylice, w poniedziałek 14 września. Msze św. przed południem o godz.: 8:00; 9:00; 10:30 i 12:00. W przyszłą niedzielę i w poniedziałek – w dzień odpustu, przed Bazyliką bracia będą przyjmowali intencje mszalne, które będziemy polecać Bogu na mszach w dzień odpustu przed Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Mszy św. odpustowej o godz. 17:00 będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab, nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Po mszy św. nabożeństwo ekumeniczne w Bazylice, które poprowadzi ks. Abp Abel, prawosławny ordynariusz Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
Zapraszamy na przygotowanie modlitewne i rekolekcyjne do odpustu na mszach św. o godz. 18:00 od piątku 11 września do niedzieli 13 września.

5. Klub w Sercu Miasta ogłasza nabór do grup dla osób współuzależnionych, spotkania poprowadzi terapeuta uzależnień i współuzależnienia o. Wojciech. Dodatkowo trwają zapisy na bezpłatne porady dietetyczne, pierwsze spotkanie 16 września od 16:00. W ofercie Klubu wyjścia na basen, poradnictwo prawne i psychologiczne dla dorosłych i młodzieży. Szczegóły na facebooku i stronie internetowej.

6. Słowo: ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb Życia…