1. Dziękujemy za życzliwość i ofiary, jakie składacie na Bazylikę i klasztor. Polecamy was i wasze intencje w naszych modlitwach, szczególnie podczas mszy św.

2. Czerwiec to tradycyjnie w naszym Zakonie czas nowych asygnat. W tym roku naszą wspólnotę opuszczają o. Tomasz Dostatni i o. Stanisław Nowak. O. Tomasz udaje się do Szczecina, a o. Stanisław do Korbielowa. Dziękujemy za ich pracę i wkład w kształtowanie lubelskiego klasztoru Dominikanów i życzymy powodzenia w nowych klasztorach i w nowych zadaniach. Do naszej wspólnoty dołącza o. Radosław Więcławek, neoprezbiter. Przyjął święcenia kapłańskie 30 maja 2020 w Krakowie. Polecamy naszych braci, Tomasza, Stanisława i Radosława waszej modlitwie.

3. Wznawiamy tegoroczną edycję Wielkopostnego Śpiewania. Zapraszamy na koncert, pt. „Najśliczniejsza Jezu Miłości”, w którym wezmą udział Gabriela Mościcka i Orkiestra Ludwika Sarskiego. Usłyszymy tradycyjne polskie pieśni ku czci Maryi, Najświętszego Serca Jezusa oraz o Krzyżu świętym. Koncert odbędzie się w naszej Bazylice w przyszłą sobotę 27. czerwca 2020, o godz. 19:00. Zgodnie z obowiązującym prawem w Bazylice będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób. Koncert będzie również dostępny online na naszym kanale YouTube.

4. Klub w Sercu Miasta w tym tygodniu zaprasza na zajęcia z dietetykiem. Pierwsze spotkanie we środę 24 czerwca o godz. 16:00. Również w środę o 16:00 zapraszamy do udziału w Grupie Wsparcia i Rozmowy w celu rozwoju własnych kompetencji społecznych. Szczegółowy program w internecie oraz w gablocie przez Bazyliką.