1. Dziękujemy za życzliwość i ofiary składane na odnowę naszej Bazyliki, szczególnie za złożone dzisiaj podczas kwesty remontowej. Informujemy też o możliwości przekazania 1% z podatku na wspierającą prace remontowe Fundację „Restaurare Basilicam”. W intencji naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy dzisiaj do Bazyliki na koncert pt. „Senhora”, organizowany w ramach Wielkopostnego Śpiewania. O godz. 15:00 usłyszymy pieśni średniowiecznych pielgrzymów w wykonaniu zespołu Kalokagathos i Adama Łoniewskiego. W przyszłą niedzielę 15 marca, Quintet Męski Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej zaprezentuje Śpiewy Kościoła Rzymskiego.

3. Zapraszamy na XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza. W klasztornej Auli w piątek 13 marca o godz. 15:00 odbędą się eliminacje ogólnopolskie, a w sobotę, również o godz. 15:00 – koncert laureatów.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową po mszy o godz. 9:00 i o 17:15 oraz na Misterium Męki Pańskiej – początek o 19:00 na klasztornych krużgankach, a w niedzielę na Gorzkie Żale po mszy o 16:00.

5. W soboty Wielkiego Postu zapraszamy śpiewających, w godzinach od 10:00 do 12:30, do sal Duszpasterstwa Akademickiego na próby przygotowujące do Triduum Paschalnego.

6. Klub w Sercu Miasta rozpoczyna warsztaty artystyczne i graficzne przygotowujące do Korowodu Międzypokoleniowego, który będzie miał miejsce 29 kwietnia na ulicach Lublina. Zajęcia rozpoczynamy 20 marca.
Od 24 marca rusza „Trening Umiejętności Wychowawczych” przeznaczony dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i sprawiających trudności wychowawcze. Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w kursie. Zapisy poprzez maila lub facebooka.