1. Dziękujemy za życzliwość i ofiary na odnowę naszej Bazyliki, szczególnie za złożone podczas ubiegłotygodniowej kwesty remontowej. Zebraliśmy 5195 zł 5 € i 30 ‎£. Przypominamy również tym, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym, o możliwości przekazania 1% z podatku na wspierającą prace remontowe w naszej bazylice Fundację „Restaurare Basilicam”. Informacje o sposobie przekazania są dostępne w zakrystii. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy na wykład „Przelanie krwi jako sposób odkupienia człowieka i jego konsekwencje. Przypadek Jezusa Chrystusa”. Wygłosi go ks. prof. dr hab. Henryk Drawnel z Instytutu Biblistyki KUL dzisiaj o godz. 16:30 w klasztornej Auli.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w inauguracji programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie.” W środę 19 lutego o godz. 17:00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem reprezentantów różnych wyznań chrześcijańskich w Lublinie. O godz. 18:00 w Trybunale Koronnym będzie miał miejsce trialog ekumeniczny, w którym wezmą udział: abp Stanisław Budzik z Kościoła Rzymskokatolickiego, abp Abel z Kościoła Prawosławnego i bp Jan Cieślar z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tematem debaty będzie „Dialog w Kościele i między Kościołami. Ku Jerozolimie”. Słowo o dialogu żydowsko-chrześcijańskim wygłosi kantor Symcha Keller.

4. Polecamy również wykład „Jak porozumiewali się średniowieczni mnisi”. Wygłosi go br. prof. dr hab. Michał Gronowski, benedyktyn z Tyńca, w czwartek 20 lutego o godz. 18:00 w klasztornej Auli.

5. W sobotę 22 lutego święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. W naszym kościele, z racji posiadanego tytułu i praw Bazyliki Mniejszej, o godz. 18:00 msza św. w intencji dziękczynnej za szczególną więź komunii łączącą naszą bazylikę z rzymską stolicą św. Piotra.

6. Klub w Sercu Miasta działający przy naszym klasztorze zaprasza na zajęcia komputerowe dla Seniorów we wtorki. W czwartki i piątki odbywają się spotkania grupy dla współuzależnionych, prowadzone przez o. Wojciech Garbata OP. Zapraszamy osoby, które przeżywają trudności wynikające ze spożywania alkoholu przez ich bliskich. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku. Informujemy ponadto, że Klub poszukuje wolontariuszy do prowadzenia indywidualnych zajęć z matematyki i angielskiego, głównie dla uczniów i seniorów.

7. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej bp. Stefanowi Wyszyńskiemu, ordynariuszowi lubelskiemu w latach 1946-1949. Autorem wystawy jest Piotr Krzysztof Kuty, prezes Fundacji „Nasza Tradycja”. Wystawa, dostępna na klasztornych krużgankach, przedstawia materiały związane z posługą biskupią bp. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.