1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki, szczególnie za złożone podczas dzisiejszej kwesty remontowej. Przypominamy również tym, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym o możliwości przekazania 1% z podatku na wspierającą prace remontowe w naszej bazylice Fundację „Restaurare Basilicam”. Informacje o sposobie przekazania są dostępne w zakrystii. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Dzisiaj przypada 29 rocznica kradzieży relikwii Drzewa Krzyża Świętego z naszej Bazyliki. Miała ona miejsce w nocy z 9/10 lutego 1991 r. Prosimy o modlitwę o odnalezienie skradzionych relikwii i zapraszamy również do udziału w nabożeństwie wraz z Bractwem Krzyża Świętego dzisiaj o godz. 15:00 w Kaplicy Firlejów.

3. Zapraszamy na wykład „Przelanie krwi jako sposób odkupienia człowieka i jego konsekwencje. Przypadek Jezusa Chrystusa”. Wygłosi go ks. prof. dr hab. Henryk Drawnel z Instytutu Biblistyki KUL w przyszłą niedzielę 16 lutego o godz. 16:30 w klasztornej Auli.

4. Klub w Sercu Miasta działający przy naszym klasztorze oferuje wsparcie edukacyjne, psychologiczne i rozwojowe rodzicom, uczniom i seniorom. Oferta Klubu obejmuje m.in. zajęcia z muzykoterapii, rozwoju osobistego, doradztwa zawodowego, matematyki, angielskiego i zajęć komputerowych. Zapraszamy także na środowe Spotkania Biblijne. Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne. Szczegółowe informacje na Facebooku i stronie internetowej Klubu.

5. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej bp. Stefanowi Wyszyńskiemu, ordynariuszowi lubelskiemu w latach 1946-1949. Autorem wystawy jest Piotr Krzysztof Kuty, prezes Fundacji „Nasza Tradycja”. Wystawa, dostępna na klasztornych krużgankach, przedstawia materiały związane z posługą biskupią bp. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.