1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. Listopadowa kwesta remontowa odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 listopada. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. W zakrystii można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych, za których modlimy na różańcu w listopadzie i na mszach św. „Rocznych” w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca – przez cały następny rok.

3. W poniedziałek 11 listopada, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Marcina z Tours, swoje imieniny obchodzą o. Marcin Karwacki i o. Marcin Słowik. O solenizantach będziemy pamiętać szczególnie podczas mszy św. o godz. 18:00.

4. W czwartek 14 listopada po mszy św. o 18:00 zapraszamy na obchody „Wszystkich Świętych” Sejmu Unii Lubelskiej. Usłyszymy m.in. wykład dr hab. Agnieszki Januszek-Sieradzkiej: „Skomplikowane relacje w niełatwych czasach papieża Piusa V i króla Zygmunta II Augusta”. W piątek 15 listopada o godz. 19:00 odbędą się „Zaduszki Sejmu Unii Lubelskiej”, podczas których zostanie zaprezentowany biogram ks. Jana Makowieckiego oraz dzieje jego nagrobka. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

5. W niedzielę 17 listopada po mszy św. o godz. 16:00 Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza na koncert „Moniuszko i Muzyka Religijna”, organizowany w ramach Festiwalu Fonie Lublina 2019. Wystąpi chór chłopięcy WOK w Lublinie Słowiki Lubelskie pod dyr. Ireny Sołtan-Wąsik.

6. Zapraszamy na klasztorne krużganki do obejrzenia wystawy obrazów zorganizowanej z okazji 55-o lecia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

7. W Klubie Samopomocy w Sercu Miasta w tym tygodniu polecamy w środę Klub Odkrywcy – “Kuchenne Laboratorium” – czyli co eksperymenty naukowe mają wspólnego z gotowaniem, w czwartek Klub Artystyczny, w piątek Muzykoterapię. Zapraszamy także do korzystania z poradni rodzinnej, psychologicznej, prawniczej oraz Kawiarenki w Sercu Miasta. Szczegółowy program pracy Klubu na naszej stronie internetowej.

8. Informujemy, że na furcie oraz w zakrystii można nabyć kalendarz naszego klasztoru na rok 2020. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na odnowę naszej Bazyliki.