1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. W związku z przypadającym dziś „Dniem Papieskim” i zbiórką do puszek na „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” – kwesta remontowa odbędzie się w czwartą niedzielę miesiąca 27 października. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy przed obrazem Matki Bożej Różańcowej, zwanej Matki Bożej “z gruszką”, codziennie, oprócz piątków, o godz. 17:30, a w niedziele po mszy św. o godz. 16:00.

3. Przypominamy, że w zakrystii można już składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić na różańcu w listopadzie i na mszach św. „Rocznych” w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca – przez cały następny rok.

4. W środę 16 października swoje imieniny obchodzi o. Gaweł Włodarczyk OP, nasz nowy duszpasterz akademicki i katecheta. W intencji solenizanta będziemy się modlić na mszy św. o godz. 18:00.

5. W czwartek 17 października o godz. 17:00 zapraszamy do auli klasztornej na wykład ks. prof. Ryszarda Knapińskiego, historyka sztuki KUL, „Bramy wiary”. Wykład otwiera wystawę fotogramów na krużgankach klasztornych: „Porta fidei. Drzwi płockie w Nowogradzie Wielkim na Rusi”.

6. W piątek 18 października o godz. 11:00 w klasztornej auli odbędzie się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-krasomówczego: „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, Lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”, organizowany przez Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” oraz dwa licea lubelskie: im. Stefanii Sempołowskiej i im. Zesłańców Sybiru.

7. Zapraszamy do naszego Klubu Samopomocy w Sercu Miasta. W poniedziałek – „Angielski bez stresu”, w środę – Zajęcia Aktywizacji Zawodowej, w czwartek – Klub Artystyczny, w piątek – muzykoterapia. Zapraszamy także do korzystania z poradni rodzinnej, psychologicznej, prawniczej oraz Kawiarenki w Sercu Miasta. Szczegółowy program pracy Klubu na naszej stronie internetowej.

8. Przypominamy o dyżurach przewodnickich w naszym kompleksie kościelno-klasztornym w każdą sobotę o godz. 10:00.