1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. W nadchodzącym tygodniu naszą wspólnotę opuszcza o. Józef Klimurczyk, który decyzją Ojca Prowincjała został przeniesiony do naszego domu zakonnego w Hermanicach. Dziękujemy za jego pobyt i pracę w lubelskim klasztorze i prosimy o Boże błogosławieństwo dla niego na nowej placówce.

3. W poniedziałek 23 września o godz. 19:00, Duszpasterstwo Absolwentów 25+ zaprasza na mszę św., a następnie na wspólne spotkanie.

4. Zapraszamy do naszego Klubu Samopomocy w Sercu Miasta. W poniedziałek – „Angielski bez stresu”, we wtorek i środę – zajęcia aktywizacji zawodowej, w czwartek – “Klub Artystyczny” – zajęcia plastyczne, w piątek – muzykoterapia. Zapraszamy także do korzystania z poradni rodzinnej, psychologicznej, prawniczej i terapeutycznej. Szczegółowy program pracy Klubu na naszej stronie internetowej.

5. Przyjmujemy zapisy na “Wieczory dla Zakochanych”, 9 – tygodniowy kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Kurs rozpoczyna się 2 października. Zapisy przyjmuje o. Jacek Kopera OP, do którego kontakt można znaleźć na stronie internetowej naszego klasztoru.

6. W naszych krużgankach wystawa wybranych prac konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Klasztor w Sercu Miasta”.

7. Przypominamy o dyżurach przewodnickich w naszym kompleksie kościelno-klasztornym w każdą sobotę o godz. 10:00. Koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, w nadchodzącym tygodniu odbędą się w piątek i niedzielę po mszy św. o godz. 12:00.

8. Polecamy najnowszy numer miesięcznika „W drodze” pt. „Zgorszeni Kościołem” na temat kryzysu wiary. W tym numerze znajduje się m.in. rozmowa z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP – o kościelnych skandalach i polityce na ambonie. Miesięcznik do nabycia przed Bazyliką lub na furcie klasztornej.

9. Informujemy również, że nasza kuchnia klasztorna szuka pomocy, szczególnie na soboty i niedziele. Chętnych do pracy w kuchni prosimy o zgłaszanie się na furtę klasztorną.