1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta remontowa. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.
Również państwo Mateusz i Dorota dziękują za ofiary w wysokości 4 782 zł i 22 euro, złożone w czasie ubiegłotygodniowej kwesty na misje w Bułgarii.

2. W poniedziałek 5 sierpnia o godz. 18:00 msza święta „roczna” w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych.

3. Również w poniedziałek Duszpasterstwo Absolwentów 25+ zaprasza na godz. 19:00 na adorację, a następnie na wieczór rekreacyjny przy grach planszowych i karcianych.

4. We wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dzień powszedni.

5. W czwartek 8 sierpnia – uroczystość św. Ojca Dominika, założyciela naszego Zakonu. Mszy świętej odpustowej o godz. 18:00 będą przewodniczyć Ojcowie Kapucyni z Krakowskiego Przedmieścia. W ramach nowenny przygotowującej do uroczystości, codziennie po różańcu o 17:30 odmawiamy Litanię do św. Ojca Dominika.

6. W przyszłą niedzielę 11 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy do klasztornej auli na spotkanie pt. „Chrystus w kraju samurajów” z Dorotą Hałasą, autorką książki „Życie codzienne w Tokio” i korespondentką Radia Watykańskiego w Tokio.

7. Już dziś zapraszamy na „Pierogi Św. Jacka” – w sobotę 17 sierpnia, w trakcie odbywającego się w Lublinie Jarmarku Jagiellońskiego. Tydzień wcześniej, od soboty 10 sierpnia, prosimy naszych przyjaciół i sympatyków o pomoc w lepieniu pierogów. Dochód ze sprzedaży pierogów będzie przeznaczony na remont naszej bazyliki.

8. Zapraszamy do naszego Klubu Samopomocy w Sercu Miasta.
– We wtorek 6 sierpnia od godz. 16:00 do 19:00 „Kawiarenka w Sercu Miasta” – spotkanie i rozmowa przy herbacie, kawie i ciastku.
– W środę 7 sierpnia od 16:00 do 19:00 „Przestrzeń co-workingowa” – miejsce, gdzie w skupieniu można poczytać, skorzystać z komputera z internetem, pouczyć się, napić się za darmo kawy i herbaty. O godz. 17:00 „Angielski bez stresu” – rozmowy o podróżach, ciekawych miejscach, wyjazdach za granicę i nauce języków obcych dla osób w każdym wieku. Gry i ćwiczenia językowe.
– W czwartek 8 sierpnia, od godz. 11:00 do 14:00 “Każdy maluje swój świat” – zajęcia plastyczne dla osób w każdym wieku.
Zapraszamy również do korzystania z poradni rodzinnej, psychologicznej, prawniczej i terapeutycznej.

9. Przypominamy o dyżurach przewodnickich. W każdą sobotę o godz. 10:00 istnieje możliwość zwiedzania kompleksu kościelno-klasztornego z naszym przewodnikiem. Zapraszamy również na koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, organizowane w ramach projektu „Muzyka na Złotej”. W sezonie wakacyjnym koncerty będą się odbywać w niedziele o godz. 13:00.