1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Informujemy, że wraz z końcem czerwca naszą wspólnotę opuszczają o. Janusz Skęczek oraz br. Fabian Stanisz. Obaj bracia udają się do Krakowa. Dziękujemy im za posługę w naszej Bazylice. Do naszej wspólnoty dołączy dwaj neoprezbiterzy z Krakowa, o. Marcin Słowik i o. Gaweł Włodarczyk, br. Janusz Gamracy z Gidel oraz o. Wojciech Garbat z Warszawy. Polecamy waszym modlitwom naszych braci w wykonywaniu ich posługi w nowych klasztorach.

3. Informujemy również, że począwszy od miesiąca lipca w naszej Bazylice ulegnie zmianie porządek nabożeństw piątkowych. Droga Krzyżowa będzie się odbywać po mszy św. o godz. 9:00, natomiast o 17:30, zamiast drugiej Drogi Krzyżowej będziemy odmawiać Różaniec oraz Litanię do Krzyża św.

4. Dzisiaj przed Bazyliką wydawnictwo dominikańskie „W drodze” oferuje swoje publikacje. Już od 46 lat misją wydawnictwa jest: „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. W ofercie znaleźć można pozycje skierowane do wszystkich z zakresu duchowości, teologii, filozofii, wiary oraz psychologii.

5. Jutro, w poniedziałek 1 lipca o godz. 9:00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona msza św. w 450. rocznicę podpisania Unii Lubelskiej, której będzie przewodniczył Abp Stanisław Budzik. Msza św. będzie połączona z modlitwą ekumeniczną. Po mszy premiera oratorium Piotra Selima „Pomosty” z udziałem lubelskiego chóru Kantylena z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. O godz. 16:00, również w bazylice, koncert „Vivat Rzeczypospolita” w wykonaniu Roberta Pożarskiego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis”.

6. Również w poniedziałek Duszpasterstwo Absolwentów 25+ zaprasza na godz. 19:00 na adorację, a następnie na spotkanie z panią Marleną Wronką na temat Klubu Samopomocy działającym przy Klasztorze OO. Dominikanów w Lublinie.

7. W piątek 5 lipca zapraszamy do naszej Bazyliki na mszę św. o godz. 18:00, a następnie, o 19:00, na Noc chórów dziecięcych organizowaną w ramach X Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores. W kongresie, który będzie się odbywał w 7 kościołach Archidiecezji Lubelskiej w dniach od 4 do 7 lipca, weźmie udział ponad 800 chórzystów: 20 chórów z Polski oraz 3 z zagranicy. Hasłem Kongresu, zorganizowanego z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, są słowa Ut unum sint – Aby byli jedno.

8. Przypominamy o dyżurach przewodnickich. W każdą sobotę o godz. 10:00 istnieje możliwość zwiedzania kompleksu kościelno-klasztornego z naszym przewodnikiem. Zapraszamy również na koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, organizowane w ramach projektu „Muzyka na Złotej”. W sezonie wakacyjnym, począwszy od 7. lipca, koncerty będą się odbywać w niedziele o godz. 13:00.

9. Fundacja Belriguardo zaprasza na klasztorne krużganki na obejrzenie wystawy kostiumologicznej „W renesansowym Lublinie” zorganizowanej z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej.