1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki, szczególnie za te złożone podczas ubiegłotygodniowej kwesty remontowej. Zebraliśmy 11 328 zł i 100 euro. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie (oprócz piątków) o godz. 17:30, a w niedziele i święta po mszy o godz. 16:00.

3. W poniedziałek 20 maja o godz. 19:30 duszpasterstwo Absolwentów 25+ zaprasza na spotkanie pt. „Jak powiedzieć, że cię kocham? – 5 języków miłości”.

4. W przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 17:00 zapraszamy do klasztornej auli na wykład dr Tadeusza Piersiaka, historyka literatury, pt: „Notre Dame polskiej literatury: Bogurodzica – «ojców naszych śpiew» – dzisiaj czytana”.

5. Przypominamy o dyżurach przewodnickich. W każdą sobotę o godz. 10:00 istnieje możliwość zwiedzania kompleksu kościelno-klasztornego z naszym przewodnikiem. Zapraszamy również na koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, organizowane w ramach projektu „Muzyka na Złotej”. Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu stypendialnego prezydenta miasta Lublin. W tym tygodniu odbędą się one wyjątkowo w poniedziałek i środę o godz. 12:45.

6. W naszych krużgankach wystawa fotografii Krzysztofa Kuzko do wierszy Anny Łyczewskiej „Lublin zza mgły”. Tomik pod tym samym tytułem jest do nabycia w naszym sklepiku na furcie.