1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki, szczególnie za te złożone dzisiaj podczas kwesty remontowej. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie (oprócz piątków) o godz. 17:30, a w niedziele i święta po mszy o godz. 16:00.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 spotkanie Bractwa Krzyża Świętego w Kaplicy Firlejów.

4. Również dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy do klasztornej auli na wykład prof. dr hab. Arkadiusza Stasiaka pt. „Kultura staropolska od kuchni”.

5. W poniedziałek, 13 maja, o godz. 19:30 duszpasterstwo Absolwentów 25+ zaprasza na spotkanie z o. Grzegorzem Dąbkowiczem OP.

6. We wtorek, 14 maja, święto Św. Macieja, Apostoła, a w czwartek, 16 maja, święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.

7. Przypominamy o dyżurach przewodnickich. W każdą sobotę, o godz. 10:00 istnieje możliwość zwiedzania kompleksu kościelno-klasztornego z naszym przewodnikiem. Zapraszamy również na koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, organizowane w środy i piątki o godz. 12:45, w ramach projektu „Muzyka na Złotej”. Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu stypendialnego prezydenta miasta Lublin.

8. W naszych krużgankach wystawa fotografii Krzysztofa Kuzko do wierszy Anny Łyczewskiej „Lublin zza mgły”. Tomik pod tym samym tytułem jest do nabycia w naszym sklepiku na furcie.