1. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na odnowę naszej Bazyliki. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta remontowa. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie (oprócz piątków) o godz. 17:30, a w niedziele i święta po mszy o godz. 16:00.

3. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Waldemar Kapeć. W intencji solenizanta modlić się będziemy na mszy św. o godz. 12:00.

4. Jutro, pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18.00 msza św. „Roczna” w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych.

5. W środę, 8 maja, uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej świątyni – w naszej bazylice odpust. Msze św. jak w dzień powszedni. W tym dniu również swoje imieniny obchodzi o. Stanisław Kałdon OP, w intencji solenizanta będziemy się modlić na mszy św. o godz. 18:00.

6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, w czasie mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się pierwsza komunia św. dzieci związanych z naszą Bazyliką i duszpasterstwem.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy do klasztornej auli na wykład prof. dr hab. Arkadiusza Stasiaka pt. „Kultura staropolska od kuchni”.

8. Przypominamy o dyżurach przewodnickich. W każdą sobotę, o godz. 10:00 istnieje możliwość zwiedzania kompleksu kościelno-klasztornego z naszym przewodnikiem. Zapraszamy również na koncerty organowe w wykonaniu naszej organistki, Barbary Brzozowskiej, organizowane w środy i piątki o godz. 12:45, w ramach projektu „Muzyka na Złotej”. Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu stypendialnego prezydenta miasta Lublin.

9. Informujemy również, że nasza Bazylika i Klasztor włączają się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, która odbędzie się od 10 do 12 maja. Celem jest zaprezentowanie efektów projektów unijnych i zmian, jakie zaszły na Lubelszczyźnie dzięki Funduszom Europejskim. Zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem naszego zespołu klasztornego zwanego „lubelskim Wawelem”. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

10. W naszych krużgankach wystawa fotografii Krzysztofa Kuzko do wierszy Anny Łyczewskiej „Lublin zza mgły”. Tomik pod tym samym tytułem jest do nabycia w naszym sklepiku na furcie.