Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00.

Działalność duszpasterstwa jest skierowana głównie do młodych ludzi – absolwentów, lub jeszcze studentów, którzy zaczynają żyć „na własną rękę”. Jednocześnie wiemy, że określenie „młody” ma wiele znaczeń, więc nie ustalamy sztywnych ram, ani wymogów co do wieku. Zapraszamy singli, pary, małżeństwa, rodzeństwa, przyjaciół itd., wszelkie konfiguracje dozwolone.

Jeśli chcesz porozmawiać o czymś ciekawym, podzielić się z nami wiedzą, posłuchać co mamy do powiedzenia, lub po prostu poznać fajnych ludzi, to jest miejsce dla Ciebie.

Tematy, które poruszamy na spotkaniach, dotyczą życia oraz zmagania się z rozmaitymi problemami w dzisiejszym świecie. Interesuje nas każdy temat, który w mniejszym bądź większym stopniu wpływa, bądź wypływa z naszej religii i wiary. Chcemy dzielić się ze sobą swoimi rozważaniami, spostrzeżeniami, pasjami, a także zerwać ze stereotypem, który głosi, że człowiek wierzący jest nudziarzem.

Cztery poniedziałki miesiąca podzieliliśmy na cztery cykle, podczas których poruszamy konkretne zagadnienia. W skrócie ów podział prezentuje się następująco:

I poniedziałek miesiąca:
„HOMO DEI” – tematy dotyczące relacji Pana Boga z człowiekiem.

II poniedziałek miesiąca:
„HOMO HOMINI” – tematy dotyczące relacji na linii człowiek – człowiek.

III poniedziałek miesiąca:
„HOMO SOCIALIS” – wszelkie tematy dotyczące otaczającego nas świata, społeczeństwa itp.

IV poniedziałek miesiąca:
COŚ DLA DUCHA I COŚ DLA CIAŁA

Najpierw spotykamy się w podziemnej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu lub mszę św. Następnie przenosimy się do „starej kuchni” (pierwsze drzwi po lewej po zejściu na krużganki), przy ciastkach, kawie i herbacie luźno rozmawiamy o czym dusza zapragnie.

Gorąco zapraszamy do aktywnego włączania się w działalność naszego duszpasterstwa!

Nasza dewiza to:
„Fajni ludzie powinni trzymać się razem!”

Fejsbukowiczów zapraszamy do naszej grupy: Duszpasterstwo Absolwentów – Dominikanie Lublin

Informacje i kontakt:
Małgorzata Dąbrowska
e-mail: malgorzata.czaplinska@gmail.com

Duszpasterze – o. Grzegorz Dąbkowicz OP, o. Marcin Słowik